Διασυλλογικοί Αγώνες ΠΠ/ΠΚ Α'

Αποτελέσματα και Φωτογραφίες

Την Κυριακή 21 Απριλίου πραγματοποιήθηκε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α' στο Σχηματάρι.

Πολύ δυνατός ο Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ οπού για ακόμα μια φόρα κατέκτησε την πρώτη θέση στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ  Ανατολικής Αττικής-Βοιωτίας-Εύβοιας και την έκτη θέση ανάμεσα σε 42 σωματεία.

Καταπληκτική εμφάνιση έκαναν οι Παγκορασίδες στα 4 x 300μ. κατακτώντας την πρώτη θέση με τις αθλήτριες Τσάπαλη Αγγελική, Κουστιμπη Ελένη, Γούναρη Σοφιλένα και Αργυρού Μαρία.

Την πρώτη θέση πήραν η Γούναρη Σοφιλένα στα 300μ Εμπόδια και η Γεραλή Ζωή στην Δισκοβολία.

Την δεύτερη θέση πήρε η Αργυρού Μαρία στα 300μ., την τρίτη θέση πήραν η Ξύδη Μαρία στην Δισκοβολία, η Γεραλή Ζωή στην Σφαιροβολία και ο Αποστόλου Αθανάσιος στα 300μ Εμπόδια.

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

4 x 300μ. Σκυταλοδρομία (ΠΚΑ)

1η θέση Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ με επίδοση 3,03,48

ΤΣΑΠΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΚΟΥΣΤΙΜΠΗ ΕΛΕΝΗ, ΓΟΥΝΑΡΗ ΣΟΦΙΛΕΝΑ, ΑΡΓΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

 

300μ Εμπόδια ΠΚΑ

1η θέση ΓΟΥΝΑΡΗ ΣΟΦΙΛΕΝΑ με επίδοση 51,22

6η θέση ΚΑΛΑΜΑΚΙΔΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ με επίδοση 54,83

 

Δισκοβολία ΠΚΑ

1η θέση ΓΕΡΑΛΗ ΖΩΗ με επίδοση 23,60μ.

3η θέση ΞΥΔΗ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 21,66μ.

4η θέση ΚΑΚΚΑΒΑ ΑΘΗΝΑ με επίδοση 18,47μ.

 

300μ. ΠΚΑ

2η θέση ΑΡΓΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 44,87

7η θέση ΤΣΑΠΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ με επίδοση 46,54

 

Σφαιροβολία (ΠΚΑ)

3η θέση ΓΕΡΑΛΗ ΖΩΗ με επίδοση 9,61μ.

10η θέση ΞΥΔΗ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 8,15μ.

11η θέση ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ με επίδοση 8,07μ.

12η θέση ΚΑΚΚΑΒΑ ΑΘΗΝΑ με επίδοση 7,88μ.

ΜΩΥΣΙΑΔΗ ΡΟΖ ΜΑΡΙ με επίδοση 7,34μ.

ΚΟΥΡΟΥΠΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ με επίδοση 6,02μ.

 

80μ. Εμπόδια ΠΚΑ

5η θέση ΠΑΝΑΓΙΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ με επίδοση 12,99

 

 Άλμα σε Ύψος ΠΚΑ

7η θέση ΚΟΥΣΤΙΜΠΗ ΕΛΕΝΗ με επίδοση 1,46μ.

 

4 x 80μ. Σκυταλοδρομία (ΠΚΑ)

11η θέση Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ με επίδοση 44,48

ΣΑΜΑΝΤΑ Χ, ΣΥΝΟΔΙΝΟΥ Ι, ΚΑΛΑΜΑΚΙΔΗ ΑΦ, ΠΑΝΑΓΙΑΡΗ Π.

 

80μ. ΠΚΑ

ΣΥΝΟΔΙΝΟΥ ΙΟΛΗ με επίδοση 11,64

ΔΟΞΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΛΑ με επίδοση 11,84

 

150μ. ΠΚΑ

ΠΛΙΑΜΠΟΥ ΕΛΕΝΗ με επίδοση 24,52

 

1.000μ. ΠΚΑ

ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 3,43,77

ΓΟΥΡΓΙΩΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ με επίδοση 3,57,29

 

Άλμα σε Μήκος ΠΚΑ

ΣΑΜΑΝΤΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ με επίδοση 4,30μ.

ΑΡΓΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ με επίδοση 4,28μ.

 

Ακοντισμός ΠΚΑ

ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ  με επίδοση 12,03μ.

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

 

300μ Εμπόδια ΠΠΑ

3η θέση ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ με επίδοση 47,23

4η θέση ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ με επίδοση 47,25

 

Άλμα σε Ύψος ΠΠΑ

7η θέση ΣΙΔΕΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ με επίδοση 1,52μ.

 

Δισκοβολία ΠΠΑ

8η θέση ΛΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με επίδοση 23,54μ.

9η θέση ΣΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ με επίδοση 15,60μ.

 

Ακοντισμός ΠΠΑ

8η θέση ΝΤΟΒΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ με επίδοση 30,72μ.

 

Άλμα σε Μήκος ΠΠΑ

9η θέση ΚΑΡΛΑΤΗΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ με επίδοση 5,11 μ.

 

4 x 80μ. Σκυταλοδρομία (ΠΠΑ)

8η θέση Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ με επίδοση 41,41

ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ Χ, ΚΑΡΛΑΤΗΡΑΣ Φ, ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ Ι, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΘ.

 

150μ. ΠΠΑ

ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ με επίδοση 19,53  

 

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές/τριες

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
  ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΥΝΟΛΟ
1ος ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ 101 99 200
2ος ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 75 87,5 162,5
3ος ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 57 65 122
4ος ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 70 52 122
5ος ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ  60 38 98
6ος ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10 54,5 64,5
7ος ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 42 14 56
8ος ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 20 33 53
9ος ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ 4 48 52
10ος ΓΑΣ ΩΡΩΠΙΩΝ 24 21 45
11ος ΑΟ ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ 11 33 44
12ος ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 7 28 35
13ος ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΔΡΟΜΕΑΣ 19 15 34
14ος ΑΓΣ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 23 8 31
15ος ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 17 14 31
16ος ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 17 13 30
17ος ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 3 27 30
18ος ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΕΟΚΑ 20 8 28
19ος ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16 7 23
20ος ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 5 13 18
21ος ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 15 2 17
22ος ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 1 16 17
23ος ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ 4 10 14
24ος ΑΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ 2 11 13
25ος ΑΣ ΑΤΛΑΣ ΚΥΜΗΣ  0 12 12
26ος ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 9 3 12
27ος ΑΙΟΛΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΣΤΙΒΟΣ 2 9 11
28ος ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 9 2 11
29ος ΑΟ ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 8 2 10
30ος ΓΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 8 2 10
31ος ΣΚΑ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΠΑΠΑΓΟΥ 1 8 9
32ος ΑΣ ΛΑΜΨΑΚΟΥ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ  6 2 8
33ος ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ  3 2 5
34ος ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ 'ΦΟΙΒΟΣ' 0 4 4
35ος ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΥΚΗΣ ΓΣ 0 3 3
36ος ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 1 2 3
37ος ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3 0 3
38ος ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 1 1 2
39ος ΑΟ ΒΑΡΗΣ Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ 1 1 2
40ος ΓΣ ΚΟΡΩΠΙ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗ 0 1 1
41ος ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 0 0
42ος ΑΣ ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 0 0 0

 

 

 

 

diasyllogiko ppa pka 2019 (15)
diasyllogiko ppa pka 2019 (4)
diasyllogiko ppa pka 2019 (14)
diasyllogiko ppa pka 2019 (13)
diasyllogiko ppa pka 2019 (12)
diasyllogiko ppa pka 2019 (7)
diasyllogiko ppa pka 2019 (5)
diasyllogiko ppa pka 2019 (1)
diasyllogiko ppa pka 2019 (11)
diasyllogiko ppa pka 2019 (8)
diasyllogiko ppa pka 2019 (3)
diasyllogiko ppa pka
diasyllogiko ppa pka 2019 (9)
diasyllogiko ppa pka 2019 (6)
diasyllogiko ppa pka 2019 (10)
diasyllogiko ppa pka 2019 (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2019 Γυμναστικός Σύλλογος Νεάπολης. All Rights Reserved. Designed By kovix.gr

Αναζήτηση