ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ 2022

 

Μάιος

Παρασκευή 4 "Πανιώνεια", Αθήνα
Σάββατο 7 – Κυριακή 8 Διασυλλογικοί αγώνες Κ18
Σάββατο 7 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ Α/Γ, Α/Γ Κ23
Κυριακή 8 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα βάδην 20.000μ. Α/Γ, Α/Γ Κ23
Κυριακή 8 "Patras Race Walking Festival", Πάτρα
Παρασκευή 13 – Κυριακή 22 Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Νορμανδία (Γαλλία)
Παρασκευή 13 "Kalamata Street Pole Vault", Καλαμάτα
Σάββατο 14 – Κυριακή 15 Διασυλλογικοί αγώνες Κ14
Σάββατο 14 «Βεργώτεια 22», Κεφαλονιά
Σάββατο 14 Βαλκανικό Πρωτάθλημα ορεινού δρόμου, Καμπουλούνα (Ρουμανία)
Κυριακή 15 Run Greece Καστοριά
Κυριακή 15 Φεστιβάλ ρίψεων, Τρίπολη
Τρίτη 17 «2ο Αλεξανδρινό μίτινγκ», Αλεξάνδρεια
Σάββατο 21 «Παπαφλέσσεια 22», Καλαμάτα
Σάββατο 21 – Κυρ 22 Διεθνές μίτινγκ συνθέτων αγωνισμάτων, Νάξος
Σάββατο 21 Αμεινίας, Παλλήνη
Κυριακή 22 Ορσίπεια, Μέγαρα

Κυριακή 22 Ιόνιοι Αγώνες, Λευκάδα

Τετάρτη 25 Διεθνές μίτινγκ αλμάτων, Καλλιθέα
Τετάρτη 25 «Αλεξάνδρεια 22», Έδεσσα
Σάββατο 28 Ευρωπαϊκό κύπελλο 10.000 μ., Πασέτ (Γαλλία)

Σάββατο 28 Αιγιάλεια, Αίγιο

Κυριακή 29 «Βενιζέλεια-Χανιά 22», Χανιά
Κυριακή 29 "2ο Φεστιβάλ δρόμων ημιαντοχής", Βύρωνας
Κυριακή 29 "Αχίλλεια"", Γρεβενά
Κυριακή 29 "Ν. Ζαχαριάδης"", Θεσσαλονίκη"

Ιούνιος
Τετάρτη 1 Filothei Women Gala, Φιλοθέη
Πέμπτη 2  «Δρόμεια 22», Βάρη

Σάββατο 4 "Νίκη Μπακογιάννη", Λαμία

Σάββατο 4 "Φεστιβάλ Δρόμων Αντοχής", Καρδίτσα

Σάββατο 4 «Σιθώνεια» διεθνές μίτινγκ ρίψεων, Νικήτη (Χαλκιδική)
Σάββατο 4 "Γιτάνεια", Ηγουμενίτσα
Σάββατο 4 Ελευθέρια, Κιλκίς
Σάββατο 4 Χειμωνίδεια, Θεσσαλονίκη
Σάββατο 4 "Κνώσεια"", Ηράκλειο
Σάββατο 4 Διασυλλογικοί αγώνες Κ14 Β΄ αγώνας
Σάββατο 4 – Κυρ 5 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Κ23, Κ18, Πάτρα
Κυριακή 5 «Άργος Ορεστικό», Άργος Ορεστικό
Παρασκευή 10 ή 25/9 Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10χλμ σε δημόσιο δρόμο, Κάλοβακ (Κροατία)
Σάββατο 11 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18 (Σερβία)
Σάββατο 11 Διεθνές Μίτινγκ «Κώστας Σπανίδης» Αγώνες ρίψεων, Θεσσαλονίκη
Σαβ.- Κυρ. 11 -12 Παπαναστάσεια, Αθήνα


Σάββατο 11 Δ. Βραϊμάκης, Χαλκίδα

Σάββατο 11 Βιλαέτεια, Πύργος
Κυριακή 12 Athens Sprint Men’s Gala, Αθήνα
Κυριακή 12 "Gala Αποστάσεων", Χαλκίδα
Κυριακή 12 "Fly Olympia" Street Pole Vault, Ολυμπία

Τρίτη 14 "Χρήστος Βουδούρης", Θήβα 

Τετάρτη 15 "Τάσος Ξένος", Αθήνα
Σάββατο 18 – Κυριακή 19 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κραϊόβα (Ρουμανία)
Σάββατο 18 – Κυριακή 19 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Βόλος
Σάββατο 25 – Κυριακή 26 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Κ23, Θεσσαλονίκη

Δευτέρα 27  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών Κ23, Θεσσαλονίκη
Δευτέρα 27 – Τρίτη 28 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Κ20, Κ16, Θεσσαλονίκη
Πέμπτη 30 – Τρίτη 5/7 Παγκόσμια Πανεπιστημιάδα, Σιενγκντούι (Κίνα)

Ιούλιος

Πέμπτη 30 – Τρίτη 5 Παγκόσμια Πανεπιστημιάδα, Τσενγκτού (Κίνα)
Παρασκευή 1 – Δευτέρα 4 Μεσογειακοί αγώνες, Οράν (Αλγερία)
Σάββατο 2 Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου
Σάββατο 2 – Κυριακή 3 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16
Δευτέρα 4 – Πέμπτη 7 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18, Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
Σάββατο 9 – Κυριακή 10 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20, Σέρρες
Παρασκευή 15 – Κυριακή 24 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Όρεγκον (ΗΠΑ)
Σάββατο 16 – Κυριακή 17 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Ντενιζλί (Τουρκία)
Τετάρτη 20 – Πέμπτη 21 Διεθνής συνάντηση Ελλάδα-Κύπρος Κ18 (Ελλάδα)
Κυριακή 23 «Τοφάλεια», Πάτρα
Σάββατο 23 – Κυρ 24 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Α/Γ
Σάββατο 23 – Κυρ 24 Φεστιβάλ συνθέτων αγωνισμάτων
Κυριακή 24 – Σάββατο 30 Ευρωπαϊκό φεστιβάλ νεότητας, Μπάνσκα Μπίστριτσα (Σλοβακία)
Τετάρτη 27 "Διεθνείς Αγώνες Στίβου Θεσσαλονίκης", Θεσσαλονίκη
Παρασκευή 29 5η Αθλητική & Πολιτιστική Συνάντηση Νέων Β. Αιγαίου", Μυτιλήνη

Αύγουστος
Δευτέρα 1 – Σάββατο 6 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ20, Κάλι (Κολομβία)
Τρίτη 2 – Κυριακή 7 Κοινοπολιτειακοί αγώνες, Μπέρμιγχαμ (Αγγλία)
Δευτέρα 15 – Κυριακή 21 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ, Μόναχο (Γερμανία)

Σεπτέμβριος


Κυριακή 18 Βαλκανικό Πρωτάθλημα μαραθωνίου, Κιουστεντίλ (Βουλγαρία)
Κυριακή 25 ή 10/6 Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10χλμ σε δημόσιο δρόμο, Κάλοβακ (Κροατία)
Σάββατο 24 "Sifnos Street Shot Put", Σίφνος
Κυριακή 25 Run Greece Αλεξανδρούπολη

Οκτώβριος
Κυριακή 2 Run Greece Ιωάννινα
Κυριακή 2 Run Greece Ρόδος
Σάββατο 8 – Κυρ 9 33οι Αιγαιοπελαγίτικοι αγώνες, Λήμνος
Κυριακή 9 Run Greece Λάρισα
Κυριακή 9 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ σε δημόσιο δρόμο, Λάρισα
Κυριακή 9 Run Greece Πάτρα
Σάββατο 15 "Δήλεια", Μύκονος 
Κυριακή 30 Κύπελλο Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος

Νοέμβριος
Κυριακή 6 Βαλκανικό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος, Ούζχοροντ (Ουκρανία)
Σάββατο 12 39ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός (10χλμ.)
Κυριακή 13 39ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός
Κυριακή 13 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα
Κυριακή 13 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ημιμαραθωνίου, Γιανγκζού (Κίνα)
Σάββατο 26 – Σάββατο 3/12 Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Τζεντζιάνγκ (Κίνα)

Δεκέμβριος
Σάββατο 26/11 – Σάββατο 3 Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Τζεντζιάνγκ (Κίνα)
Σάββατο 10 "Λιοφίλια", Αθήνα
Κυριακή 11 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος, Τορίνο (Ιταλία)

 

©2022 Γυμναστικός Σύλλογος Νεάπολης. All Rights Reserved. Designed By kovix.gr

Αναζήτηση